Odzież ostrzegawcza jest szerokim określeniem odzieży przeznaczonej dla pracowników wykonujących pracę w różnych zawodach. Koniecznością wynikającą z kodeksu pracy  art. 237.7 &1 jest zapewnienie pracownikom odpowiedniej odzieży ostrzegawczej. Odzież ostrzegawcza w zależności od przeznaczenia może zawierać minimalna ilość odblasków lub większą ilość materiałów odblaskowych, które gwarantują widoczność.

Odzież ostrzegawcza jest wykorzystywana przez służby mundurowe: policja, straż, pracownicy pogotowia ratunkowego, osoby odpowiedzialne za kierowanie ruchem np. przy szkołach, a także pracownicy drogowi czy budowlani. Każda z wymienionych grup w jakiś sposób jest narażona na wypadki ze strony ruchu drogowego lub pracy, którą osoby wykonują.

Odzież ostrzegawcza powinna spełniać wszelkie standardy jakości i bezpieczeństwa. Kupując odzież ostrzegawczą musimy stosować się do zaleceń producentów odnośnie użytkowania i prania odzieży ostrzegawczej. Kupując odzież ostrzegawczą do swojej firmy lub dla pracowników pamiętaj aby zwracać uwagę na jakość i wytrzymałość materiału. Materiały niskiej jakości szybko tracą swoje właściwości i po kilku praniach elementy odblaskowe przestają dawać efektu początkowego.

Zainwestuj w swoje bezpieczeństwo i kup dobrej jakości ODZIEŻ OSTRZEGAWCZA!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *