Odzież ostrzegawcza

Słaba widoczność pieszych lub pracowników w miejscu pracy to najczęstszy powód śmiertelnych wypadków. Można temu zapobiec poprzez stosowanie specjalnej odzieży oraz akcesoriów odblaskowych. Odzież ostrzegawcza to konieczny element bez którego pracownik nie powinien rozpoczynać pracy. Stosując odzież ostrzegawczą mamy pewność, że nasza postać jest dostatecznie widoczna przez innych (np. operatorów maszyn, wózków widłowych itp.). Niezastosowanie się do tego przepisu bardzo często prowadzi do poważnych wypadków w miejscach pracy. Profesjonalna odzież ostrzegawcza to zazwyczaj koszt od 100-150zł. W zależności od tego w jak trudnych warunkach pracujemy, powinniśmy wyposażyć się w spodnie, czapkę oraz kurtkę ostrzegawczą.

Kamizelki odblaskowe

Jeszcze większym problemem z którym boryka się nasze społeczeństwo są wypadki drogowe z udziałem pieszych. Większość z nich spowodowana jest niedostateczną widocznością pieszego przez kierowców. Poruszając się po jezdni w trudnych warunkach atmosferycznych lub w nocy, pieszy może nie zostać dostrzeżony przez nadjeżdżającego kierowcę. Najlepszym wyjściem, które pozwoli nam na większe bezpieczeństwo na drodze jest zastosowanie kamizelki odblaskowej. Zakładając kamizelki odblaskowe możemy być pewni, że zostaniemy zauważeniu przez kierowcę z ponad 80 metrów. To bardzo duża odległość w porównaniu z tą, z którą mamy do czynienia w przypadku gdy nie założymy kamizelki odblaskowej. Najtańsze kamizelki odblaskowe kupimy już za kilkanaście złotych. Ta niewielka kwota bardzo często ratuje zdrowie lub nawet życie pieszych lub rowerzystów.

Odblaski

Poruszając się po drodze pieszo lub jednośladem warto również zadbać o odblaski. Te drobne elementy w dużym stopniu zmniejszają ryzyko niezauważenia nas przez kierowców. Odblaski doskonale „oddają” światło z dosyć dalekiej odległości. Dla rowerzystów oraz motocyklistów odblaski to wręcz konieczny element bez którego nie powinni poruszać się po jezdni w późnych godzinach lub podczas trudnych warunków atmosferycznych. W odblaski powinni również wyposażyć się piesi. Co prawda kamizelki odblaskowe zapewniają dostateczną widoczność na jezdni ale pomimo tego warto zastosować odblaski, które dodatkowo ułatwią naszą widoczność na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *