Nadruki na odzieży i czapkach to jedna z najskuteczniejszych form promocji. Odzież jest idealnym nośnikiem reklamowym, gwarantującym dotarcie logo do bardzo dużej liczby osób. Aby tak jednak było, należy umiejętnie wybrać odzież, zaprojektować dla niej zdobienie i wykonać go starannie dobranymi technologiami. A tych jest bardzo wiele.

Czym najlepiej wykonywać nadruki na odzieży i czapkach?

Najpopularniejszą metodą wykonywania nadruków na odzieży i czapkach jest sitodruk. Zarazem jest to jedna z najstarszych metod znakowania, pozwalająca osiągnąć znakomite efekty przy niewielkim nakładzie pieniędzy. Sitodruk bardzo dobrze nadaje się do znakowania dużych nakładów odzieży. Aby wykonać nadruk sitodrukiem, konieczne jest wcześniejsze przygotowanie sit dla każdego koloru projektu. Nadruki wykonuje się poprzez przeciskanie farby przez sita o mikroskopijnych oczkach. W celu idealnego spasowania kolorów, tak aby utworzyły ze sobą projekt, stosuje się specjalistyczne urządzenia nazywane karuzelami. W zależności od tego, jak dużą liczbę sit można w nich zamontować, tyle samo kolorów można umieścić w jednym projekcie.

Nadruki niskonakładowe

Jeżeli nadruki na odzieży i czapkach mają być wykonane w niewielkim nakładzie, metoda sitodruku  może być dla nich mało opłacalna. Wówczas należy rozważyć znakowanie z użyciem termo transferu. Nadruki takie uzyskuje się przez komputerowe wycięcie elementów z folii, a następnie ich wgrzanie w powierzchnię materiału. Technologia ta może być stosowana już od jednej sztuki nakładu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *